Miejsce: Parafia Miłości Bożej, Ełk Data : 26 November, 2017 Godz: 10:00

Zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo Niedzieli Wieczności.

W trakcie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich i przyjaciół, którzy odeszli do wieczności oraz dziękować Bogu za ich życie i wspólne chwile jakie mogliśmy razem z nimi przeżyć. Po nabożeństwie zapraszamy na uroczystą kawę/herbatę i coś słodkiego.

Szczególnym gościem Niedzieli Wieczności będzie ks. sup. Andrzej Malicki, który wygłosi kazanie na naszym nabożeństwie.

Niedziela Wieczności jako święto zostało ustanowione w Prusach w listopadzie 1816 roku dekretem gabinetowym i rozporządzeniem króla Fryderyka Wilhelma III i przyjęło się również w krajach ościennych, w tym w Polsce. Początkowo miało ono służyć wspomnieniu ofiar wojen, jednak później stało się uniwersalnym "świętem zmarłych" na obszarach znajdujących się pod panowaniem lub wpływem Prusów. Obecnie Niedziela Wieczności jest świętem obchodzonym w wielu parafiach naszego Kościoła oraz bratnich kościołach ewangelickich: reformowanym i luterańskim.