X Dni Odnowy Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego są już za nami. Wróciliśmy do naszych domów, do naszych zborów, do naszych codziennych zajęć. Młodsza generacja rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny. Siostry i bracia dziękuję wam, że tak licznie przybyliście do Spały. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania i realizację programu. Dziękuję ewangeliście, którym w tym roku był ks. Chris Blake z Wielkiej Brytanii, dziękuję prowadzącym uwielbienie, warsztaty, grupy wesleyańskie, program dla młodzieży i dla dzieci. Dziękuję odpowiedzialnym za nocne warty, za rozstawianie i zwijanie namiotów, za pokój modlitwy, za wspaniałe kawiarenki nocne, za obecność wśród nas Towarzystwa Biblijnego w osobach dyrektor Małgorzaty Platajs i Mieczysława Głodka i wydawnictwa Pielgrzym Polski, które reprezentowała Joanna Kamińska. Dziękuję tym, których  nie wymieniłem, razem budowaliśmy coś, co wierzę podobało się Bogu.

Dla wielu z nas Dni Odnowy były czymś ważnym, może przełomowym. Moje serce radowało się widząc tak wiele osób, podchodzących do sieci i przywiązujących symboliczną wstążkę na znak pójścia za Jezusem lub odnowienia relacji z Nim. Dziękuję Bogu za tych, którzy pokutując za swoje grzechy przyjęli zbawienie. Słowo Boże mówi, że całe niebo raduje się z jednego grzesznika, który się nawraca. Teraz przed wami życie, które nie będzie łatwe.

Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście się mogli ostać przed zasadzkami diabelskimi. Ef. 6,11.

Pamiętajmy, że w Chrystusie już jesteśmy zwycięzcami ! Nie chciałbym, by te kilka dni spędzone w Spale, były jedynie miłym wspomnieniem. To czy tak się stanie, zależy też od nas samych. Tam, gdzie wróciliście macie zanieść ten płomień Bożej Odnowy. To wy, wasze zbory wasi pastorzy trwajcie w tym czego się nauczyliście i czego doświadczyliście. Spała, Dni odnowy są teraz tam, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest twój dom duchowy. Twój zbór ma być miejscem, gdzie będziesz wzrastał duchowo, gdzie będziesz rozwijał dary, którymi Bóg cię obdarzył, gdzie Duch Święty będzie gospodarzem waszych nabożeństw. Jeśli pastor „nie nadąża”, bądź dla niego inspiracją i wsparciem. W tym co robisz bądź odpowiedzialny i wierny. Odnowa dokonuje się w sercach ludzkich. Można odnowić budynki, nawet wybudować je na nowo, ale nic to nie da, jeśli nie będzie złamanych, pokutujących serc, pragnących prawdziwej relacji z Jezusem. To jest moją modlitwą i moim pragnieniem, byśmy byli kościołem pokutującym i szukającym Jego obecności. Wracajmy do źródła. Obyśmy nigdy nie usłyszeli;

Mnie, źródło wód żywych, opuścili, a wykopali sobie cysterny, cysterny dziurawe, które wody zatrzymać nie mogą. Jer. 2,13 b

Wasz w Chrystusie

ks. Andrzej Malicki           Wrzesień 2013 r.